LKS Zryw Ubocze - strona nieoficjalna

Strona klubowa
Herb
  • Witamy na stronie dru?yny ZRYW Ubocze!!!
  • Wyniki ostatniej kolejki:
  • Fatma Pobiedna - LKS Zryw Ubocze 4:1
  • LZS Pisarzowice - LZS Kościelnik 4:3
  • Kwisa Mroczkowice - Sudety Giebułtów 4:8
  • K.S. Pasiecznik - Rolnik Rząsiny 9:2
  • Bazalt Wojciechów - Granica Miłoszów 0:12
  • LZS Henryków - Stella Lubomierz 0:2
  •        

Logowanie

Tabela ligowa

Statystyki drużyny

Najlepsi typerzy

Zaloguj się, aby typować.
Lp. Osoba Pkt.
1. maweric 87
2. bunieczkaa 68
3. paaweel9 23
4. gaga20 15
5. luizjanka 3

Mini-Chat

Musisz się zalogować, aby korzystać z mini-chatu.

Losowa galeria

Turniej - Lubań 19.12.2010 r.
Ładowanie...

Statystyki

Brak użytkowników
zalogowanych i 6 gości

dzisiaj: 1146, wczoraj: 59
ogółem: 282 629

statystyki szczegółowe

Zryw w prasie

Artykuł z Ziemi Lubańskiej

 

Wyjątkowy jubileusz w tym roku obchodzą piłkarze i działacze Ludowego Zespołu Sportowego „Zryw” w Uboczu. 24 września br. był okazją by jedenastu najbardziej zasłużonych docenić i nagrodzić.

 

Ludowy Zespół Sportowy „Zryw” to najstarsza organizacja w Uboczu, która powstała po drugiej wojnie światowej. Jest to stowarzyszenie nieprzerwanie działające od sześćdziesięciu lat. Od 1950 roku „Zryw” łączył wokół siebie starszych i młodzież. Były wzloty i upadki, lata sukcesów i zastoju. O tym fenomenie, jakim niewątpliwie jest LZS w Uboczu, krążą legendy, wymienia się dziesiątki działaczy i setki zawodników. Wielu z nich już odeszło, wielu mieszka w różnych regionach kraju, wielu wyłączyło się z aktywnej działalności. Ale mimo wszystko łączyło i łączy ich jedno - LZS.
Początki koła sportowego w Uboczu sięgają 1950 roku, kiedy grupa młodych entuzjastów sportu postanowiła zawiązać własny klub sportowy z myślą oczywiście o kopanej piłce. Najstarszy dokument w historii koła, to rejestracja Ludowego Zespołu Sportowego „Zryw” datowana na 27 kwietnia 1950 roku w radzie sportu wiejskiego, działającej wówczas przy lwóweckim Związku Samopomocy Chłopskiej. Pierwszy Zarząd Koła LZS tworzył m.in. Tadeusz Polesiak, Antoni Ignatowicz, Kazimierz Tyc, Jan Waniowski, Adolf Buca, Dionizy Gulina i Jan Kostyk. podstawowym zadaniem w pracy nowopowstałego LZS-u było znalezienie terenu pod boisko sportowe, co nie było rzeczą łatwą z uwagi na pagórkowatość wsi jak też status prawny większości areału. Zrezygnowano z placu znajdującego się tuż przy torach, zaakceptowano pochyły teren, wówczas przeznaczony na tor przeszkód dla organizacji młodzieżowej „Służba Polsce”. Po załatwieniu odpowiednich formalności, plac zaczęto użytkować zgodnie z przeznaczeniem.
Warto także przypomnieć, że LZS „Zryw” w Uboczu w latach 1950-1974 dwukrotnie zdobył mistrzostwo powiatu lwóweckiego w rozgrywkach piłkarskich LZS i jako zwycięzca bez powodzenia rywalizował z mistrzem sąsiedniego powiatu (LZS Biała, LZS Nowa Wieś Złotoryjska).

 

Dla wielu mieszkańców wsi klub sportowy był drugim życiem, któremu poświęcali bardzo wiele czasu i energii. Wśród nich należy wymienić Jana, Janusza i Mariana Baszaków – ten ostatni był przez 30 lat prezesem LZS „Zryw”, co jest naprawdę niebywałe - a także Janusza Bucę, Andrzeja Bułę, Daniela Koko, Wacława Kraszewskiego, Zbigniewa Krzaka, Feliksa Mizgiera, Lucynę Pawluczyk i Edwarda Ślusarza. Wspomniani działacze i zawodnicy tego klubu zostali wyróżnieni i nagrodzeni przez burmistrza Olgierda Poniźnika podczas ostatniej wyjazdowej sesji w Uboczu. O każdym z nagrodzonych można wiele powiedzieć jak wiele serca włożyli w pracę i grę w ramach zespołu piłkarskiego, dając radość i satysfakcję nie tylko swoim kibicom.

 

W sumie to rzec by można, że te 60 lat LZS „Zryw” Ubocze to kawał porządnej, a do tego niezwykle emocjonującej historii niejednego mieszkańca naszego regionu. Przecież funkcjonowanie zespołu kształtowało i ożywiało nie tylko życie społeczne, będąc jego motorem, ale także wkraczało w codzienną egzystencję mieszkańców Ubocza i okolic.

 

Ziemia Lubańska Nr 19(402) * 6-20.10.2010

Zegar

Reklama

Najbliższe spotkanie

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

Najbliższa kolejka

Najbliższa kolejka 20
Stella Lubomierz - Fatma Pobiedna
LKS Zryw Ubocze - LZS Pisarzowice
LZS Kościelnik - Kwisa Mroczkowice
Sudety Giebułtów - K.S. Pasiecznik
Rolnik Rząsiny - Bazalt Wojciechów
Granica Miłoszów - LZS Henryków

Najnowsza galeria

Granica - ZRYW
Ładowanie...

Ostatnie spotkanie

Fatma PobiednaLKS Zryw Ubocze
Fatma Pobiedna 4:1 LKS Zryw Ubocze
2011-05-29, 15:00:00
     
oceny zawodników »

Wyniki

Ostatnia kolejka 19
Fatma Pobiedna 4:1 LKS Zryw Ubocze
LZS Pisarzowice 4:3 LZS Kościelnik
Kwisa Mroczkowice 4:8 Sudety Giebułtów
K.S. Pasiecznik 9:2 Rolnik Rząsiny
Bazalt Wojciechów 0:12 Granica Miłoszów
LZS Henryków 0:2 Stella Lubomierz

Kontakty

Administrator
zostaw wiadomość
Bunia :)
status Gadu-Gadu

Sport.pl

Zczuba.tv